Placka

9. prosince 2013 v 23:48 | Janie |  o ničem
Dlouho jsem nic nenapsala, protože se mi o tom, co se minulý týden dělo, nechtělo už přemýšlet. V komentářích u minulého článku někdo napsal, že nechápe, "jak je možný, že všude kolem máme nácky". A to ani ta osoba nevěděla, jaká je to pravda. Asi jsem sem nepsala o tom, že chodím na gympl, který sousedí s učňákem. Na ten učňák už dlouhodobě chodí hodně, hodně nácků. Nejsou to jenom rasisti, vyprávějící vtipy o Cikánech, jako na naší škole, ale opravdu náckové, co nosej hadry Thor Steinar, Odpor, a Dobberman Agressive, poslouchaj Orlík a nadávaj nám při každým setkání.


Bohužel to ale nezůstalo jenom u nadávání v hospodě. Ten člověk, co v té hospodě pouštěl Orlík, byl odtamtud vyhozen oknem (jo, vážně), ale přišli jiní, kteří už nám nadávali i na ulici. Taky chodili k nám do školy na oběd. Považovali jsme za rozumné všechny ty "špíny", "feťáky" a "děvky" ignorovat, ale až teď vidím, že to je jenom přesvědčilo o tom, že si můžou dovolit všechno.

Začalo to tím, že Brácha měl na bundě placku s přeškrtnutým hákovým křížem. Jeden z nácků k němu přišel a kromě nadávek mu prý strhnul tu placku z bundy. Já u toho nebyla, ale zato jsem byla u toho, když ten člověk procházel kolem nás, vrazil do Bráchy tak, že mu (tomu člověku, ne Bráchovi) spadlo jídlo, co držel v ruce, a začal kvůli tomu Bráchovi nadávat a prát se s ním. Brácha se snažil bránit, a i W do toho nějak zasahovala, takže se nakonec spokojili s tím, že odešli a hodili po Bráchovi pomeranč, kterým se samozřejmě trefili mně do zubů.

Se zubama se mi nic nestalo. Ale při příštím incidentu měl Brácha otřes mozku, protože hlavou narazil na kovovou tyč.

A v pondělí přišla do třídy o předtávce spolužačka s tím, že je před školou nějaká bitka. W tam šla s Bráchou na cigáro, a já jsem věděla, že jde o ně. Když jsem ale vyběhla před školu, to co jsem viděla předčilo moje očekávání. Na chodníku a na silnici stálo asi padesát (nebo spíš ještě víc) lidí z učňáku, okolo Bráchy a jednoho nácka (kupodivu jiného, než Bráchu mlátil předtím - i když ten stál hned v první řadě), který Bráchu držel za zápěstí a nechtěl pustit, a taky W, která se pořád snažila Bráchu (slovně) bránit. Později jsem se dozvěděla, že ta "bitka" začala právě kvůli placce s přeškrtnutým hákovým křížem, kterou se Bráchovi opět nácek snažil strhnout z bundy. Pak tam přišel nějaký učitel z toho učňáku, ptal se co se stalo a všichni kolemstojící do jednoho se shodli že Brácha nácka napadl první; pak přišla naše třídní a naštvaně nás poslala do třídy s tím, že máme pozdní příchod pět minut a Brácha nemá přezůvky (což mě vážně dostalo); pak přišli policajti a vyslýchali nás.

Odešli s tím, že to nebudou nijak řešit, ale potom jsme tam volali, a prý to projednávají jako přestupek proti občanskému soužití, pokuta dva až deset tisíc. Brácha bude podávat trestní oznámení (protože teď už musí, když do toho kdosi zatáhl policajty a ředitele obou škol atd.), dostali jsme radu že máme chodit ve větších skupinkách a ignorovat nadávky, a náckové si nás už nevšímají. (Zatím.)
 


Komentáře

1 Someone Invisible | E-mail | Web | 10. prosince 2013 v 8:59 | Reagovat

A snad ho už v nejbližších dnech podá...
Jo... Co k tomu říct. Snad si vás nezačnou všímat ještě víc...

2 k. | E-mail | Web | 10. prosince 2013 v 21:55 | Reagovat

Gegen nazis! A kam to proboha chodis na skolu, kdyz pominu ty problemy s učiteli,  o kterych si uz psala, tak jeste tohle.. pripada mi to jak z jineho stoleti mozna i jine planety..
Ale co na to rict, podle me neni dobre je ignorovat, akorat potom maji pocit, ze muzou vsechno a nebudou potrestani.. stejne je to vetsinou jenom banda tupejch hlav, ktery ani nevedi, za co vlastne "bojiji"..

3 Stop | 12. prosince 2013 v 19:30 | Reagovat

Bubeniček že je málo?No pravda u nás na intru kde je cca 500-600 děcek sem jediná.

4 ch. | 1. ledna 2014 v 10:56 | Reagovat

Kurva,to je dost šílený!
připomíná mi to scénu z nějakého filmu nebo úryk z knihy nebo alespoň dobarvenou skutečnost,když nic jineho

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.