Gender

21. prosince 2013 v 16:33 | Janie |  o ničem
"You slept with Jay? He's a man!"
"It's just like a strap-on without a strap..."

Poslední týden školy se u nás ve škole konal filmový festival - pravděpodobně poslední ročník. Poslední proto, že a) poslední zbytek organizátorů odejde ze školy nebo se na to vysere a bude se učit na maturitu a za b) to bylo dost hrozný. Přitom to téma toho mohlo hrozně moc nabídnout - filmů na téma gender jsou spousty a hostů mohli taky najít víc, než jen Marcelu Linkovou. Beseda s ní byla ale super. Navzdory tomu tam bylo jen asi 12 holek a 3 kluci (z nichž jsou 2 gayové, haha).Občas potkám kluka, u kterého mě jako první věc napadne: "Ten by byl tak hezká holka!"

Pak jsem viděla spoustu filmů, většinou ty, které už znám. Třeba This is England nebo The Breakfast Club, které neměly s tématem nic společného, ale i další, které už trochu souvisely - zahajovací film Persepolis, The Day I Will Never Forget, a překvapivě nejvíc tematický dokument Bronies: The Extremely Unexpected Adult Fans of My Little Pony. (I když by se na první pohled mohlo zdát, že je ten film o něčem jiném. Když jsem přišla v půlce, střídala se zrovna scéna zobrazující nějakou akci kde je spousta mužů v růžovém oblečení a s duhovými parukami, s rozhovorem s nějakým šestnáctiletým klukem, který vysvětloval: "Chtěl jsem tam jet, ale nemůžu to říct tátovi, protože je hrozně konzervativní a nepochopil by to. Odsuzují mě za to i všichni moji spolužáci." Haha.)

Byť jsem transsexuální lesba, mám vlastně dost konzervativní názory.

Za to, že to bylo tak děsný, ale nemohli přímo oni organizátoři, nýbrž ti, kteří promítali filmy (nikdy žádný nenechali dohrát do konce, někdy ho vypnuli dokonce ještě než se zobrazily závěrečné titulky), a hlavně samotní diváci. Nikdy nepochopím, jakou nemoc má ta holka, která se smála autentické (byl to dokument) scéně toho, jak malou holku drží čtyři lidé násilím na zemi a pátý jí řeže žiletkou genitálie.

Oukej, trochu jiná věc, která ale také souvisí s tématem genderu. V poslední době hodně přemýšlím o transsexuálech. (Nebo transsexuálkách?) Hlavně v souvislosti s tím, jak me W infromuje o probíhající proměně jejího kolegy z práce.

W: Rozhodly jsme se, že se všechny necháme předělat na chlapy.
J: Třeba dostanete skupinovou slevu!
W: To se neplatí, proplácí to pojištovna.
J: Tímhle tempem asi brzo přestane...

Potom mě (při slednování Orange Is The New Black, což je mimochodem vážně úžasnej seriál) napadla otázka, na kterou mi ještě nikdo nebyl schopný odpovědět. V jakém rodinném stavu je člověk, který se vdá nebo ožení, a teprve potom si nechá změnit pohlaví? Asi řeknete, že je prostě místo vdané ženatý, a místo ženatého vdaná. Ale v této republice přece nemůžete být vdaná/ženatý s osobou stejného pohlaví, můžete být jen v "registrovaném partnerství". Ale to vám (a vaší manželce nebo maželovi) přece změnit trakhle zpětně nemůžou, ne?

Jak si myslíte, že to je?


 


Komentáře

1 Stop | 22. prosince 2013 v 15:31 | Reagovat

Proto mě mrzí že je takovejch lidí málo.

2 Vendy | Web | 24. prosince 2013 v 15:00 | Reagovat

Myslím, že jsem někde četla, že při změně pohlaví jednoho z manželů manželství automaticky zaniká. A nedá se s tím nic dělat, ani kdyby ti dva chtěli zůstat spolu. Potom se asi můžou leda tak zaregistrovat.

3 Jimmy Mindfucker | Web | 29. prosince 2013 v 11:25 | Reagovat

No hele, když si změníš pohlaví, nebo se oženíš, tak si musíš jít ze zákona vyměnit občanku. Takže by se to určitě nějak začalo řešit. Myslím si, že díky tomu manželství zanikne... Můžeš se jít zeptat na matriku, ale asi je to dost ojedinělý.

A i tak zní filmovej festival suprově, protože je prostě ve škole
my na škole máme leda tak Akademii /jakože vysoce trapná přehlídka jednotlivých tříd-tanec,kapely,divadlo a filmy třídy, vždycky se přihlásí tak čtyři skupinky a pak nás nutí násilím/a už jsem tam zažila i to, že po nás chtěli, ať si vytáhneme petky z tašek, boucháme o židle a zpíváme "My jsme děcka z gymplu" v rytmu We Will Rock You. Chytli se možná primáni a bylo to krajně nechutný

A je super, že transsexualitu proplácí pojišťovna! Zajímalo by mě, jestli proplácí všechny, nebo jen ty, co se se svým "problémem" potýkají už odmalička. Protože všichni víme, co za monstra se občas objeví v pornu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.