Květen 2012

Doprovázení

28. května 2012 v 21:02 | Sweet Jane |  o ničem
Proč je to v mým životě vždycky tak, že se vyskytnou dva kluci současně? A doplňujou se tak, že kdyby se spojili v jednu osobu, byl by to naprosto ideální kluk, a proto si mezi nima nemůže "vybrat"? Proč mě přitahuje někdo, kdo se mi nelíbí a mám ráda někoho, kdo mě sere?

Pít, meditovat, milovat

20. května 2012 v 17:04 | Sweet Jane |  o ničem
Všechno je ještě divnější. Místo abych dál držela smutek, mám celkem dobrou náladu. Nerozhodilo mě, že Brácha objevil můj blog a pravděpodobně si přečetl všechny články, kde mu nadávám a všechny články, kde píšu jak ho mám ráda. To mě víc rozhodilo dívat se na nějakej trapnej seriál, kde sbor hluchých dětí zpíval Imagine. (Jo, vážně. Jsem prostě hipík. A vždycky jsem byla.)

A osmý den? (báseň)

16. května 2012 v 21:09 | Sweet Jane |  o výtvorech
Tuhle báseň jsem napsala nedávno. Je dost depresivní, snad první opravdu depresivní báseň, co jsem napsala. Připomíná mi až trochu básně, co psal Fidel. (Dokonce napsal kdysi jednu mně. Bylo to od něj pěkný. Poslední sloka zněla: "Dej mi prosím šanci jednu, jednu šanci jen. Teď tu visím a podkopávám bednu, chvíle s tebou jsou jako sen." V tý době jsem mu to i věřila. A věřím mu pořád?)

Ten konec měl být optimistický. Vlastně jsem to chtěla napsat tak, aby to začínalo depresivně a postupně to bylo lepší a lepší, jenom nevím, jestli mi to vyšlo. Vlastně jsou v tom všechny ty stádia, něco jako v albu Notorious, který jsem kdysi popsala, že jsou tam prostě všechny stádia vztahu, ve kterým je nějakej problém. (A je to jedno z mejch fakt oblíbenejch alb, jen tak mimochodem.)

But in a perfect world there's no perfection

11. května 2012 v 2:05 | Sweet Jane |  o ničem
Prosím S., kdyby náhodou přišla na můj blog, aby už to nečetla. I když to stejně číst bude, protože já bych to udělala taky.

Missing

4. května 2012 v 14:05 | Sweet Jane |  o ničem
Nepsala jsem sem tak dlouho, protože jsem neměla počítač. Normálně přestal fungovat a já jsem přišla o všechny povídky, písničky, nahrávky, filmy a fotky z posledních let. Docela mě to sebralo. Už jsem se s tím nějak smířila a připadám si tak jako "znovuzrozeně". A bez počítače mi bylo nádherně. Teď máme notebook, ale vlastně jen půjčený a mně se na něm děsně blbě píše.

Vlastně mě poslední dobou sbírá celkem dost věcí. Babičce umřel kocour. Sice jsem ho neměla tak ráda, jako kočku Micinku, kvůli který jsem brečela hodně dlouho, ale stejně mě to mrzí a pořád si to nepřipouštím. Přejelo ho auto před domem na silnici (nikdy dřív nechodil ven, jako na ulici). Matka na mě pořád řve kvůli známkám z chemie - z poslední písemky mám zase 4- (moje známky jsou tři 4-) a ona prý nemohla celou noc spát, protože se bojí že dostanu pětku na vysvědčení a vyhoděj mě ze školy.