Říjen 2011

Náušnice s peříčkama

31. října 2011 v 19:31 | Jane |  o výtvorech
Poslední dobou bohužel nemám moc času na to, něco vyrábět. Popravědě řečeno, vyrábím něco jenom když musím. (Anebo si hoďku a půl týdně kreslím na výtvarce, ale to se nepočítá, protože tam děláme samý kraviny jako natáčení "filmu" anebo navrhování "plakátu".) Tzn. když má někdo narozeniny nebo svátek a já nemám čas/peníze abych mu koupila dárek. Minulý víkend měla narozeniny kamarádka, která má hrozně ráda tyrkysovou barvu, takže jsem otrhala svou péřovou čelenku (kterou jsem měla na sobě asi třirát) a dárek byl na světě!

Krátce o cizích slovech

24. října 2011 v 22:29 | Jane |  o něčem
Tak jsem se naučila nové slovo. Populismus. Samozřejmě už jsem ho spoustukrát slyšela, ale nevěěla jsem přesně, co to znamená. A pochybuju, že to všichni víte, i když jste tento výraz také určitě někde slyšeli nebo četli. Ono těch cizích slov je moc. A dnešní mládež (a nejenom tu) už nenapadne, když slyší nějaké slovo, kterému nerozumí, podívat se do slovníku. Kdo má taky dneska doma slovník cizích slov.

Pocity, pocity, nevím kdo jsi ty...

22. října 2011 v 14:09 | Jane |  o ničem
Předchozím článkem jsem trochu narušila vyznění tohodle blogu. Ale v poslední době jsem prostě, dalo by se říct, trochu nevyrovnaná. Už mě opustilo to nadšení, že se o mě zajímá víc kluků najednou, a spíš na mě dolehlo to, že nevím, co mám teď dělat. A i smutek mě opustil. Kdybych měla říct, co teď cejtim, asi to bude zlost. Vlastně jsem docela v pohodě, po dlouhý době jsem se pořádně vyspala, k obědu jsem měla svojí milovanou rýži s karí a teď poslouchám muziku pořádně nahlas a píšu na počítači. Už mi chybí jenom že tady doma nemůžu kouřit...

O někom (mám založit novou rubriku?)

20. října 2011 v 21:03 | Jane |  o ničem
Je divnej. Chová se jak malý děcko. Je jenom o tři a půl měsíce starší než já. Má rád chemii a fyziku a nesnáší literaturu. Má hrozně nečitelný písmo. Fandí Spartě. Vypráví nudný historky o svým braranci a jeho kamarádech, nebo o svých přátelích na nějaké farmě. Kouří hnusný cigarety jako Red&White nebo RGD.

Porušuju svoje zásady

16. října 2011 v 20:15 | Jane
Včera jsem byla v nějakým klubu. Jmenuje se myslím Necropolis, nebo tak nějak. Původně nás tam mělo jít asi sedum, ale nakonec jsem tam byla já a tři kamarádi. Ze začátku jsem se dost nudila, ale jak se připozdívalo a přiopíjelo, začalo to bejt docela fajn.

Uvažování

9. října 2011 v 16:17 | Jane |  o ničem
Mám blok. Strašně chci napsat o koncertu Jany Kratochvílové, na kterém jsem byla v pátek, ale nějak nevím, jak začít. Místo toho píšu svoje "úvahy", který vznikaj pod vlivem menšího množství alkoholu a měly by patřit spíš do deníku než na blog. Ale co. Lidi, co mě znaj, tohle stejně číst nebudou. Ale kdyby, tak by se v tom asi poznali. Což by bylo blbý, ale o tom to přece je. Že už nikomu nic neřikám...

I love Paris!

4. října 2011 v 17:06 | Jane |  o něčem
Podle názvu článku vás asi napadne, že jsem byla v Paříži. A skutečně je tomu tak. Minulý týden jsem jela na školní zájezd do Paříže. Školnímu zájezdu se to ale tolim nepodobalo, protože jsme měli spoustu volného času, kdy jsme si mohli dělat co chceme, tzv. rozchody. Měli jsme stokrát víc volna než když jsem jela do Paříže poprvé, s matkou, babičkou a dědou. Te%d jsem tam jela poprvé a nemůžu to srovnat. Protože tehdy před několika lety jsem poznala Paříž, teď jsem si jí užila.