Pozdrav

11. září 2011 v 21:01 | Jane |  o něčem
Když přijede tetička (třebas z Čerčan), políbím ji přece jinak, než když se setkám s dívkou (třebas z Vršovic), zatímco když se setkám s kamarádem (třebas Eduardem), tak se s ním vůbec nelíbám, nemluvě o tom, že se na začátku hodiny češtiny nelíbám ani s přednášejícím profesorem, ačkoli ho mohu mít i rád, protože zajímavě vykládá dejme tomu o Karlu Hynku Máchovi.

Miroslav Plzák, Dospělým vstup zakázánTahle věta v knížce, kterou jsem náhodou otevřela, když jsem rovnala knížky do polic, mě přiměla přemýšlet o tom, jak koho zdravím. Tak předně: s nikým se na pozdrav nelíbám, alespoň ne nějak pravidelně. Já ráda lidi objímám, když se setkáme (a posléze loučíme), ale taky neobjímám všechny lidi. Objímám ty kamarády, který považuju za nejlepší a snažím se jim tak teda dát najevo, že je mám ráda. (Vyjímku tvoří spolužák, který by i o pouhém objetí řekl, že "by to vypadalo divně".)

Předpokládám, že už jste slyšeli o kampani Free hugs.

Free hugs (česky objetí zdarma) je kampaň, která se objevila na Internetu v roce 2004. Později v roce 2006 byla zpopularizovaná na Internetu videoklipem. Dobrovolníci v ní poskytují zdarma objetí každému člověku. Nejde jim o získávání jmen nebo seznamování, jen chtějí dělat lidem radost.


To ještě chápu. A obdivuju tyhle lidi. Já bych to nedělala, ale hlavně kvůli tomu, že už je to tak... provařený. A co nechápu? Můj spolužák vytvořil na Facebooku událost Free hugs mě a mých přátel. A myslí to vážně. Zorganizoval setkání kamarádů, z nichž každý bude rozdávat "objetí zdarma". Všichni to berou jako skvělej (jeho) nápad. (Já se o tom dozvěděla, až když se mě spolužačky ptaly, jestli tam taky jdu, a já jsem si myslela, že je to jenom vtip.)

Je to jenom "nemoc dnešní doby", že se i takovéhle akce musí organizovat přes internet? Opravdu už lidi neuměj nic udělat spontánně?
 


Komentáře

1 ratuska | Web | 17. září 2011 v 3:53 | Reagovat

Přes internet se zapalují svíčky za mrtvé, domlouvají se svatby, sklízí se farmy... Proč nedomluvit na internetu i tohle :-D.

2 bludickka | Web | 25. září 2011 v 17:38 | Reagovat

Já mám vlastně už jen dvě kamarádky se kterými se zdravím a loučím objetím a pusou. A taky 14letou ségru, která to vyžaduje :) O Free hugs jsem se dozvěděla na facebooku a uvažovala jsem, že se zúčastním. Zbožňuju objímání :) Akorát můj přítel nezbožňuje představu že budu objímat někoho jiného než jeho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.